Jak Trubači OMS Tábor nehodili do žita ani flintu, natož lesní rohy.

23.06.2015 13:42

Jak Trubači OMS Tábor nehodili do žita ani flintu, natož lesní rohy.


   Vzhledem k tomu, že letošní soutěž mysliveckých trubačů byla vyhlášena jako první česko-slovenská, a zároveň vedoucí dětí slečna Eva Mlázovská ukončovala úspěšně konzervatoř v Č. Budějovicích a připravovala se na zkoušky na HAMU, rozhodli jsme se, že se soutěže v slovenských Malackách zúčastní pouze Malý soubor a k němu se do Velkého souboru přiřadí ti z dospělých, kteří budou mít chuť cvičit a připravovat se.
   Jako obvykle příprava začala již v zimě, hned jak byly známy soutěžní skladby. Počet trubačů Malého souboru se ustálil na 7, a do Velkého jej doplnili ještě 3 trubači. Malý soubor si dal za úkol absolvovat soutěž  jak  v ladění in B, tak i v ladění in ES, takže nás čekalo poměrně hodně práce. Přesto že někteří členové studují či pracují mimo dosah a jsou k dispozici pouze o víkendech, dá se říci, že příprava probíhala vcelku dobře, skladby v ladění B jsme zvládali a co se týče ladění ES, stále jsme věřili, že se to poddá.
  Bohužel necelý týden před soutěží se rozstonala naše druhá hornistka,  které silný zánět průdušek a horečky  znemožnili  jakékoli hraní. Sice jsme ještě doufali v sílu antibiotik, bohužel ve čtvrtek 4.6. bylo jasné, že s námi odjet nemůže.
  V pátek 5.6 jsme tedy svolali náhradní generálku, přeházeli hlasy, přecvičili a ráno 6.6 ve  4 hodiny vyrazili směr Slovenská republika.
  V krásném a velmi horkém prostředí zámeckého parku v Malackách, po prvních vystoupeních našich kolegů  jsme si nedělali žádné iluze o umístění, vždyť  jsme se den předem učili hrát soutěžní skladby v jiném obsazení, než jsme byli zvyklí a tak se naše ambice scvrkly na pouhou účast, abychom to odehráli tzv. se ctí. Výsledek in B souborů tomu odpovídal: 10 místo Malého a 11. Místo Velkého souboru.
   V kategorii in ES jsme se upřímně řečeno jeli jenom zúčastnit, na tyto nástroje se hraje mimořádně obtížně a tak se v tomto ladění nevyskytuje slabších soupeřů. Jenže člověk míní a pánbůh mění – po skvělém výkonu před porotou z toho bylo 3.místo v královské kategorii  ES rohů a to o pouhých 6 bodů za souborem na druhém místě!
  Ukázalo se, že házet do žita flintu nebo ES roh je to poslední, co bychom měli dělat. Příští rok, doufejme v plné sestavě, se pokusíme na tento úspěch navázat.
  Závěrem nám dovolte poděkovat všem, kteří Trubače OMS Tábor podporují: ZUŠ Sezimovo Ústí, Městu Planá nad Lužnicí, OMS Tábor a všem zeleným kamarádům.
  Speciální poděkování patří slečně Anně Březinové za práci v přípravě na soutěž.

Jaroslav Tupý , Eva Mlázovská,
hornmistři, Trubači OMS Tábor

Trubači OMS Tábor Malý soubor:
Eva Mlázovská, Jaroslav Tupý, Lenka Kořenská, Hana Zadražilová, Andrea Březinová, Jan Hornich
Volitelná skladba: H. Purcell, Královská fanfára

Trubači OMS Tábor Velký soubor:
Eva Mlázovská, Jaroslav Tupý, Lenka Kořenská, Hana Zadražilová, Andrea Březinová, Jan Hornich, Renata Tupá, Věra Burianová, Jaroslav Šlégr
Volitelná skladba: lidová – Jede, jede poštovský panáček

Povinné skladby in B: P. Vacek, Brněnské promoční fanfáry- Vyznamenání               
                                       T. Andrašovan/P. Poruban – Uvítanie

Trubači OMS Tábor – ES rohy
Eva Mlázovská, Jaroslav Tupý, Andrea Březinová, Jan Hornich

Volitelná skladba: L. Koželuh, Tereziánská fanfára
Povinné skladby in ES: T. Andrašovan – Pochod
                                         T. Kirschner – Císařský pochod